top of page

Item List

1 Cup için;

Ortadan biraz daha ince öğütülmüş 15 gr kahve aeropress içerisine koyulur. 90-95 C arası40 ml su ilave edilip 30 sn kadar beklenerek blooming süreci tamamlanır. Sonrasında 200 ml daha su eklenerek yaklaşık 1 dk daha beklenir. Bu sırada filtre kağıdı ıslatılarak yatağına yerleştirilir. Ters çevirip daha önceden ısıtılmış bardağın üzerine basınç uygulanarak süzülür.

Aeropress

Aeropress demlemesi için tıklayınız.

Suyu tepeye kadar doldurunca bir buçuk dakika boyunca kahvenin demlenmesi için bekleyin. Zaman dolunca kaşığı önce öne arkaya, sonra sağa sola yavaşça hareket ettirerek kahveyi karıştırın.

Chemex

Chemex demlemesi için tıklayınız.

Kalita

Kalita demlemesi için tıklayınız.

1 Cup için;
Alt hazneye 30-40 ml kaynar su koyulur. Sonrasında ince öğütülmüş 10 gr kahve mokapotun kahve haznesi içerisine koyulur. Ateş üzerinde kaynama sesi gelene kadar beklenip demleme sonlandırılır.

Moka Pot

Moka Pot demlemesi için tıklayınız.

1 Cup için;

Ortadan biraz daha ince öğütülmüş 15 gr kahve daha önceden ısıtılıp yerleştirilmiş filtre kağıdı üzerine koyulur. 90-95 C arası 30 ml su ilave edilip 30 sn kadar beklenerek blooming süreci tamamlanır. Sonrasında 210 ml daha suyu 2,5 akika boyunca ortadan dışa doğru spiral şeklinde kahvenin içerisinden geçirerek demleme tamamlanır.

V60

V60 demlemesi için tıklayınız.

bottom of page